TARİHÇE

Yaşamı boyunca Türkiye ekonomisi ve sanayisine katkıları olmuş sanayicimiz Mustafa Aydın, çalışma hayatına 10 yaşında, Adana Çınarlı Mahallesi’nde bulunan Demirci Ali Usta’nın yanında çırak olarak başlamıştır. Eğitim-öğretim hayatını, okul çıkışında çıraklığa giderek geçirmiştir. 1980’li yıllarda lise döneminde, Adana’nın en büyük fabrikalarından olan Regüle’de (Rastaş) işe girmiş ve pano üretimi yapmaya başlamıştır. Regüle’deki kariyerini 2004 yılına kadar ustabaşı olarak sürdüren Aydın, 2004 yılında iş hayatına tek başına devam etme kararı almış ve A-Statik isimli kendi şirketini kurarak, pano ve otomasyon işleri yapmaya başlamıştır.

 

Sonraki yıllarda, Türkiye’nin değişim ve gelişim sürecine paralel olarak, 2013 yılında sektör değişikliği yapmış ve oğlu Serhat İsmet Aydın ile birlikte Kağıt Makineleri imalatı yapmaya başlayarak Sia Mekatronik’i kurmuştur. Sia Mekatronik’i açıldığı ilk günden itibaren sektöründe lider kurum yapmayı hedefleyerek 2014 yılında ilk kez yurt dışı pazarına girmiştir. Oğlu ve kurduğu ekip ile birlikte sürekli ve entegre bir AR-GE kültürünü benimseyerek  faaliyetlerine, Kağıt Boru Makinesi, Köşebent Makinesi, Flekso Baskı Makinesi, Bobin Dilimleme Makinesi, Boru Doğrama Makinesi yaparak devam etmiştir. Neredeyse bütün ömrünü çalışarak geçirmiş olan kurucumuz, 2021 yılında geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucunda hakkın rahmetine kavuşmuştur Günümüzde, oğlu Serhat İsmet Aydın ve kızı Aybüke Aydın babalarından kalan mirası yürütmektedir. Saygı, Rahmet Ve En Çok Da Özlemle…

Vizyonumuz
Sia Mekatronik olarak vizyonumuz; müşteri odaklı bir yaklaşımla, hem Türkiye’de hem de hizmet verdiğimiz diğer ülkelerde, “Lider Grup” konumuna ulaşmaktır.

Misyonumuz
Amacımız, müşteri memnuniyetinden öte müşteri bağlılığını sağlayabilmek, buna ek olarak çalışanlarına ve müşterilerine verdiği değer ile kendini sürekli geliştiren, yeni, ekonomik ve kaliteli ürünler üreten bir dünya firması haline gelmektir.
icon
YENİLİKÇİ

Tasarımda, üründe, hizmette, pazarlamada, satışta, satış sonrası destekte, tekrar tasarlamada en yeni çözümleri üretiyoruz.

icon
PERFORMANS

Müşterilerimize en uygun hizmeti vermek adına sürekli çalışıyoruz ve gelişiyoruz.

icon
ESNEK

Esnek düşünce anlayışıyla problemlere farklı açılardan bakıp uygun çözümler üretebiliyoruz.

icon
SÜRDÜRÜLEBİLİR

Sadece çevreye değil firmalar arası sürdürülebilir olma ilkesiyle yüksek verimlilik sağlıyoruz.

Gelişen teknoloji ve bilgi birikimi desteğinde, müşteri beklentilerini karşılamak ve
alternatif ürünler sunmak 2004 yılından beri asıl işimiz olmuştur.
Yardıma mı ihtiyacınız var?